ZAPRASZAMY! – NI INVITAS!

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W NADCHODZĄCYCH WYDARZENIACH – NI INVITAS VIN PARTOPRENI EN LA OKAZONTAĴOJ:

 

  • ESPERANTO – TANIE ZWIEDZANIE

24 września 2018 roku o godzinie 12:00 we Wrocławiu, w budynku przy ulicy Szopena 9a (Zalesie-Zacisze-Szczytniki) odbędzie się spotkanie z francuskim esperantystą FELIKSEM WANDERVOGLEM „ESPERANTO – TANIE ZWIEDZANIE” w ramach cyklu „Zielone Godziny” organizowanego przez Europejskie Centrum Edukacji Międzykulturowej.

Feliks Wandervogel opowie o możliwościach zwiedzania świata w niecodzienny sposób. Znając język esperanto mamy przyjaciół na całym świecie, w każdym jego zakątku. Odwiedzając esperantystów lepiej poznajemy kulturę, zwyczaje, obyczaje danego kraju niż podróżując z wycieczką. Esperantyści na całym świecie za możliwość rozmowy w języku esperanto chętnie każdego ugoszczą, pomogą, doradzą, zaopiekują się. Można, więc tanio a nawet i bezpłatnie zwiedzać świat planując trasę najbardziej zwariowanej wycieczki lub spontanicznie wg własnego widzimisię.

Tłumaczenie Małgorzata Komarnicka, interlingwista, tłumacz, wykładowca j esperanto, filozof, dziennikarz.

Serdecznie zapraszamy.

Centrum Aktywności Lokalnej (https://www.facebook.com/CAL-Zacisze-Zalesie-Szczytniki)

Europejskie Centrum Edukacji Międzykulturowej (www.ecem.com.pl)

 

  • ESPERANTO PONOWNIE W MUZEUM PANA TADEUSZA

21 września:

Szanowni Państwo,

Z przyczyn niezależnych od organizatorów program „Esperanto ponownie w Muzeum Pana Tadeusza” zostaje przełożony na inny termin. Bardzo przepraszamy. Poinformujemy Państwa o nowym terminie.
Z poważaniem 
Organizatorzy
(poprzedni komunikat:

Europejskie Centrum Edukacji Międzykulturowej i Muzeum Pana Tadeusza zapraszają 23 września 2018 roku o godzinie 16:00 na koleje spotkanie z epopeją i esperantem. Spotkanie odbędzie się w salonie romantycznym w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu, które zlokalizowane jest w Kamienicy Pod Złotym Słońcem, ul. Rynek 6.
O godzinie 14:00 proponujemy zwiedzanie muzeum.

W programie: fragmenty Pana Tadeusza w wykonaniu krakowskiej aktorki Anny Ramzy, wstęp i prowadzenie Lidia Ligęza i Małgorzata Komarnicka.
W muzealnej księgarni będzie do nabycia epopeja w języku esperanto.
 
Liczba biletów umożliwiających zwiedzanie muzeum jest ograniczona dlatego prosimy o zgłoszenie swojego udziału pod adresem informado.eo@gmail.com, pisząc w temacie e-maila „epopeja”.)

  • dfvdsvfdv