Gracje

Europejskie Centrum Edukacji Międzykulturowej, od lipca 2018 roku objęło swoim patronatem grupę  cheerleaderek-seniorek o wdzięcznej nazwie „GRACJE”.

Utworzenie tej formacji tanecznej zainicjowane zostało przez Wrocławskie Centrum Seniora w kwietniu 2016 roku. Początkowo do grupy należało 8-10 pań w wieku 60+, mających pozytywne nastawienie do otaczającego świata, poczucie humoru, radość życia; pań kochających ruch i taniec. Organizację grupy powierzono Instruktorce tańca Pani Annie Wiatrowskiej.

Menagerem zespołu dbającym o jego reklamę, stroje, zapewnienie sali do ćwiczeń ( w Szkole tańca „No limits”), pozyskującym sponsorów  oraz organizującym występy  i w nich uczestniczącym jest Wiceprezes ECEM Pani Lucyna Kowalewska.

Obecnie Zespół liczy 20 osób; w większości są to studentki-seniorki lub absolwentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy AWF. Panie spotkają się co tydzień ( czasami dwa razy w tygodniu) w sali do ćwiczeń, gdzie dają upust swojej pozytywnej energii gimnastykując się i ćwicząc aranżowane przez P. Anię układy taneczne ( z kolorowymi pomponami, a także wachlarzami , kapeluszami itp.).

Swoje umiejętności „GRACJE” prezentowały już wielokrotnie m.in. na Festynach Osiedlowych, w Klubach Seniora, na scenie w  Centrach Handlowych,  a także podczas różnych uroczystości  na UTW AWF.

Swoim występem wzbogaciły też Europejski Festiwal Piosenki Esperanckiej, który miał miejsce we Wrocławiu w maju 2018r.

Rok 2021:


Rok 2019:

Galeria:

Dyplom za III miejsce w VII Dolnośląskim Przeglądzie artystycznie zakręconych seniorów

Podziękowania za rok 2018 i 2019