SENIORZY DLA LOKALNEJ SPOŁECZNOŚCI

Europejskie Centrum Edukacji Międzykulturowej realizuje program SENIORZY DLA LOKALNEJ SPOŁECZNOŚCI, który jest dofinansowany w ramach projektu „Mikrogranty NGO” realizowanego ze środków Gminy Wrocław.

Program trwa od 07.10.2018 do 07.12.2018 a jego głównym celem jest walka z samotnością, wyalienowaniem, marginalizacją społeczną środowiska osób starszych oraz bezdomnych kobiet ze Schronisko Brata Alberta. Chcemy stworzyć relacje rodzinne tych środowisk poprzez zorganizowanie cyklu warsztatów artystycznych, tworzenia ozdobnych przedmiotów użytkowych z przeznaczeniem na prezenty mikołajkowe i świąteczne. Celem warsztatów jest rozwijanie przedsiębiorczości, pomysłowości, samodzielności i działań twórczych. Zaproponowane warsztaty pomogą zwiększyć aktywność osób samotnych, zmniejszyć uciążliwości dnia codziennego bezdomnych kobiet, pokazać, że można spędzać aktywnie czas (gimnastyka i taniec), „dać życie zużytym materiałom”, nauczyć się łatwego języka esperanto czyli zmusić mózg do aktywności, nawiązać nowe znajomości i zmienić jakość życia.

Program pomoże zdobyć nowe umiejętności, kwalifikacje, kontakty, spopularyzować wiedzę o ekologii, zaszczepić chęć do nauki języków czyli otworzyć na „świat”, zbudować ducha zespołu, integracji, współpracy, obudzić kreatywność i zdolności manualne. Uczestnicy zyskają satysfakcję pomagając potrzebującym, motywując i dzieląc się swoimi umiejętnościami. Odpowiednio dobrane programy dadzą wiedzę, pewność siebie, zdrowie (bo tak na nas pozytywne wpływa zaangażowanie), ukształtują postawę aktywności, rozbudzą zainteresowania i opanowanie nowych dziedzin.

 

Nasz program będzie promować recykling zużytych materiałów, ale też i własnego życia, które można zmienić na lepsze. Liczymy, że uda się nam zaszczepić odpowiedzialność za miejsce, w którym chętnie przebywamy: „przyjdź, naucz się czegoś nowego i spędź z nami miło czas”. Miejsce – głównie budynek przy ul. Kołłątaja 26A.