Konkurs – uroda słowa w języku esperanto – vortbeleco en esperanto

Europejskie Centrum Edukacji Międzykulturowej we Wrocławiu, Klub Esperanto w Górze i Dom Kultury w Górze zapraszają do udziału w konkursie poezji recytowanej i konkursie czytelniczym pod wspólnym tytułem „Uroda słowa w języku esperanto – Vortbeleco en Esperanto”.

To artystyczne wydarzenie odbędzie się w Górze w dniu 11. grudnia 2021 r. w Domu Kultury, ul. Armii Polskiej 13 o godzinie 11:00. Prezentowane utwory oceni profesjonalne, międzynarodowe jury.

Wszelkie informacje o miejscu, przebiegu i wynikach konkursu będą rozpowszechniane w międzynarodowych mediach esperanckich. Jest to inicjatywa społeczna mająca uniwersalny charakter.

Honorowy patronat objęli

Burmistrz Góry – Irena Krzyszkiewicz

Polski Związek Esperantystów

i Juna Amiko.

Celem przedsięwzięcia jest rozbudzanie zainteresowań poezją i prozą, rozpowszechnianie języka esperanto, pokazanie jego wartości i użyteczności oraz umożliwienie zaprezentowania uzdolnień i talentów uczestników konkursu a także promocja Wrocławia.

Program:

  1. grudnia / sobota(godzina 11:00 – 18:00)

– Konkurs Poezji Recytowanej – prezentacja jednego utworu poetyckiego w języku esperanto w czasie  nieprzekraczającym trzech minut.

– Konkurs Czytelniczy – przeczytanie tekstu w języku esperanto w czasie  nieprzekraczającym czterech minut.  

– Zakończenie i wręczenie nagród.

 

Zespół organizujący Vortbeleco en Esperanto