Nasze programy

EUROPEJSKIE CENTRUM EDUKACJI MIĘDZYKULTUROWEJ

zaprasza

SENIORÓW do udziału w programie

SZCZĘŚLIWI, KREATYWNI I AKTYWNI

PROPONUJEMY udział w następujących warsztatach:

 

  1. NORDIC WALKING w przestrzeni otwartej

Celem warsztatu jest poprawa kondycji psychofizycznej, kształtowanie wytrzymałości,
koordynacji ruchowej i równowagi. Nordic Walking pomaga rozwinąć m. in. siłę i wytrzymałość ramion, odciążyć stawy a to jest szczególnie ważne dla osób starszych, redukuje nacisk na piszczele, kolana plecy i biodra…

Zajęcia prowadzi Teresa.

 

  1. SZCZĘŚLIWI W TAŃCU – propozycja zajęć tanecznoruchowych dla seniorów

Celem warsztatów jest nauka tańca, który jest lekarstwem dla ciała i duszy, wyzwala ekspresję, pobudza marzenia i leczy z depresji. Autorskie zajęcia przeznaczone są dla osób, które kochają taniec, a jednocześnie potrzebują dawki prozdrowotnego ruchu. Ukoronowaniem projektu jest zbudowanie oraz wystawienie choreografii do piosenki
wykonywanej w języku esperanto.

Zajęcia prowadzi Joasia.

3. WARSZTATY TWÓRCZE

Celem warsztatów jest twórcze wyrażenie się, stworzenie konkretnego dzieła, ale też rozwój osobisty, oderwanie się od codzienności, możliwość wyrażenia odczuć i myśli w sposób inny niż werbalny, autorefleksja, zabawa oraz integracja w grupie. Podczas zajęć przypomnimy sobie znane nam z lat szkolnych wiadomości o krajach i ich legendach. Od czasu do czasu na zajęcia zostaną zaproszeni (online) obcokrajowcy, którzy przybliżą informacje o swoim kraju.

Uczestnicy warsztatów zilustrują wybrane legendy dowolną techniką plastyczną (rysunek, malunek, wycinanka, wydzieranka…). Wspólnie stworzymy książkę, która będzie zawierała wybrane ilustracje uczestników warsztatów. Zorganizujemy też wystawę naszych prac.

Zajęcia prowadzi Małgosia.

Dokładniejsze informacje można otrzymać pisząc na adres festivalo.eo@gmail.com podając w temacie „warsztaty”. W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią spotkania i zapisy chwilowo tylko internetowo.

Europejskie Centrum Edukacji Międzykulturowej www.ecem.com.pl

Program współfinansowany ze środków Gminy Wrocław www.wroclaw.pl