MODA JEST RÓWNIEŻ DLA SENIORÓW

MODA JEST RÓWNIEŻ DLA SENIORÓW…

13 maja we wrocławskim Centrum Handlowym „Wroclavia” odbyły się dwa wyjątkowe pokazy mody, w których udział wzięli dzieci, dorośli i seniorzy jako modele. Pierwszą prezentację ubrań, w różnych stylizacjach znanych marek modowych, m.in. „Monnari”, „Lasocki”, „Guees” publiczność mogła podziwiać o godzinie 13:00, a kolejną o 16:00.

Nie ważne było ile kto ma lat, czy jest niski czy wysoki, ma piegi czy okulary. Wszyscy, „nieprofesjonalni” modele przepięknie prezentowali wybrane dla nich stroje. Dla wszystkich była to szalona przygoda i wyjątkowa zabawa. Seniorów reprezentowała grupa członków i sympatyków Europejskiego Centrum Edukacji Międzykulturowej i jednocześnie studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku: Irenka Solarek, Renia Gładysiewicz, Dzidka Hampel, Bogdan Partyka i Waldek Bielecki.

Przygotowania do występu rozpoczęły się już rano. O 7:30 seniorzy spotkali się ze stylistą, Marcinem Markowskim, aby przymierzyć wybrane dla nich stroje. Każdy (bez wyjątku) został odpowiednio umalowany i ufryzurowany. Między spotkaniami z makijażystką i fryzjerem odbywały się próby prezentacji ubrań przez każdego uczestnika w rytm muzyki. Okazało się, że występ w pokazie mody nie jest tak łatwy jak wcześniej seniorzy sądzili, ale najważniejsze, że wszyscy byli zachwyceni, a każdy ich występ nagradzany był gromkimi brawami zgromadzonej publiczności.

Przyznam się szczerze, że gdy skontaktował się ze mną stylista prosząc o pomoc w znalezieniu chętnych seniorów do prezentacji ubrań w pokazie mody, od razu wiedziałam komu zaproponować tę nową rolę. Musiały to być wyjątkowe osoby, pełne energii, fantazji, kreatywności i pięknego spojrzenia na otaczającą rzeczywistość. Oczywiście troszkę się obawiałam czy czasem choroba nie zdyskwalifikuje którejś z tych osób.

Bardzo podziwiam całą piątkę moich przyjaciół bo udział w takim przedsięwzięciu wymagał odwagi i pokonania stresu, a oni ubrania prezentowali z gracją, na luzie i z uśmiechem. Mimo żmudnych przygotowań wszyscy stwierdzili, że warto było przeżyć tak wspaniałą przygodę… Mimo iż to by

ła całodniowa praca, z zapewnionym wyżywieniem, poradami i upominkami, to dla seniorów była to przede wszystkim fantastyczna modowa zabawa i udział w programie pokazującym, że każdy bez względu na wiek i swoją sylwetkę może pięknie i kolorowo wyglądać i żadne trendy nikogo nie wykluczają.

Relacje seniorów spisała: Małgosia Komarnicka