Kto powiedział, że Dzień Dziecka to święto wyłącznie dla maluchów?
Grupa przyjaciółek-seniorek Europejskiego Centrum Edukacji Międzykulturowej udowadnia, że wiek to tylko cyfra bo wszyscy mamy trochę z dziecka.
Po poniedziałkowych tanecznych zajęciach zespołu „Espero”, zgodnie zostało zaplanowane wspólne spędzenie czasu. Wybrano Bastion Sakwowy (fragment dawnych fortyfikacji Wrocławia). Wśród pięknej przyrody, z widokiem na Bastion Sakwowy w „pływającej” kawiarni wyjątkowo nie rozmawiano o chorobach a nawet o wnukach. To były chwile zapomnienia o codziennych troskach. To była celebracja tego, co w seniorkach najmłodsze i powrót do smaków z dawnych lat. Były pyszne lody, naturalne soki, ciasteczka. Były rozmowy i salwy śmiechu, które mogłyby im pozazdrościć nastolatki.
To niezwykłe spotkanie pokazuje jak ważna jest atmosfera, spontaniczność i umiejętność cieszenia się z małych rzeczy.
Alicja Dykier, jedna z uczestniczek tych wyjątkowych chwil.






