W ramach projektu „Senior z ekologią za Pan Brat” i w tym roku wymieniliśmy się ubraniami. Zamiast wyrzucać ubrania daliśmy im drugie życie.
Przewietrzenie szafy odświeża garderobę a tym samym ułatwia organizację komponowania ubrań.
Podczas spotkania uczestnicy zostali poinformowani, że należy wyjąć wszystkie ubrania z szafy. Przetrzeć półki i szuflady wilgotną ściereczką z octem, aby usunąć kurz i roztocza.
Odłożone ubrania należy podzielić na trzy stosy:
- pierwszy to ubrania, w których chodzimy,
- drugi to rzeczy w dobrym stanie, które nie nosimy i możemy je oddać innym osobom
- a trzeci to zniszczone i poplamione ubrania, które nadają się tylko na śmietnik lub do recyklingu tekstylnego.
Warto również odświeżając szafę przewietrzyć ubrania (np. rozwiesić na balkonie lub w dobrze wentylowanym pomieszczeniu na kilka godzin aby zneutralizować zapachy).
Posegregowane ubrania wieszamy na wieszakach według dobranej kategorii lub kolorami. Mniejsze elementy układamy w szufladach. Do wnętrza szafy wkładamy naturalne odświeżacze (np. woreczki z lawendą, ziarna kawy…).
Na spotkaniu wymieniliśmy się ubraniami. Dokonaliśmy dodatkowej segregacji ubrań, z których na kolejnych spotkaniach powstaną ozdoby np. obrazy.
Projekt jest realizowany przez Europejskie Centrum Edukacji Międzykulturowej i w ramach programu „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2025-2026” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław, www.wroclaw.pl
MJK






