W słoneczny majowy dzień na wrocławskich Hubach odbył się międzypokoleniowy plenerowy festyn „Archipelag Życzliwości”. Jest to popularny, międzypokoleniowy sąsiedzki festyn. Jego celem jest integracja lokalnej społeczności.

21 maja odbyła się już 15. edycja festynu, która skupiła dzieci, młodzież oraz dorosłych i seniorów na wspólnej zabawie, warsztatach i występach artystycznych.

Zespół „Espero”, przy Europejskim Centrum Edukacji Międzykulturowej, dwukrotnie pojawił się na scenie. Pierwszym występem było zaproszenie publiczności do wspólnego tańca, do piosenki w języku esperanto, do której tekst i muzykę napisał francuski esperantysta, JoMo.

Podczas drugiego wejścia panie zatańczyły do przeboju włoskiej wokalistki Raffaelli Carrà, „Pedro”. Panie z uśmiechem i życzliwością tańczyły dla zgromadzonych gości. Było radośnie, kolorowo i bardzo wesoło.

Zespół „Espero” z wytrwałością trenuje układy taneczne opracowywane przez choreografkę, Joannę i z energią występuje przynosząc radość odbiorcom podczas wszystkich spotkań organizowanych przez managerkę, Jadwigę.

Opracowała:

Alicja Dykiert