30. maja, Rada Osiedla Karłowice-Różanka zorganizowała Rodzinny Festyn „Zdrowie i Pasja” na Polanie Karłowickiej. Była to okazja by wspólnie z mieszkańcami świętować aktywny styl życia, pasje i lokalną integrację.

Mimo iż ten sobotni poranek zaczął się deszczowo, nasz występ pozostawał pod znakiem zapytania a problemy techniczne opóźniały wejście na scenę to żadne przeszkody nie wpłynęły na obniżenie wysokiego morale naszej tanecznej grupy „Espero”.

Doświadczenie pokazuje, że dla pozytywnych seniorek nie ma rzeczy niemożliwych. Po prawie trzygodzinnym poślizgu, na scenę wkroczyły uśmiechnięte, kolorowe i pełne energii tancerki Europejskiego Centrum Edukacji Międzykulturowej.

Po pierwszych dźwiękach i rytmicznych krokach czuło się pełną akceptację publiczności. Młodzież utworzyła dwa rzędy na widowni i próbowała wiernie odzwierciedlać kroki pań z „Espero”. To było motywujące. Wspólny taniec zjednoczył pokolenia!

Choreografia Joanny i fantastyczna opieka naszej managerki Jadwigi zostały nagrodzone dyplomami, a tańczące panie gromkimi brawami i gratulacjami ze strony publiczności. Joanna i Jadwiga również nie szczędziły pochwał i słów uznania dla zespołu.

Kolejny raz zespół „Espero” pokazał, że taniec pozwala wyrzucić z siebie emocje, odnaleźć autentyczność i przełamać codzienne bariery. Idealnie podkreślają to słowa Paulo Coelho z „Czarownicy z Portobello”: „W tańcu można sobie pozwolić na luksus bycia sobą”.

Opracowała:

Alicja Dykiert